Array
whatsapp
Advantages of 2D Video Animation
touch-type-text-edit
Logo Animations
Leave a lasting impression in your audience's memory with mini animations that summarize the story of your logo.
play-library-playlist-slider-2
Brand Promotion Videos
Inform your audience with descriptive storylines that promote your brand.
display-graduate-hat
Educational Content Videos
Educational videos prepared to inform both your company employees and your audience.
gift
Product / Service Promotional Videos
Introduce your brand's products to your audience with our 2D animations.
shapes-triangle-circle-sqaure
Infographic Videos
Use analytics to inform your audience about your organization or a topic.
magic-wand
Character Design and Animation
Let's design a character for your brand and bring it to life with various stories.
Müşterilerimizin Değerli Yorumları
Logo Animation (Intro + Outro)
Increase your conversion from ads with micropromotional pages.
2D Video Animation for 15 Seconds
Choose from hundreds of different designs. Let us complete the installation for you.
2D Video Animation for 30 Seconds
Choose from hundreds of different designs. Let us complete the installation for you.
2D Video Animation for 45 Seconds
Choose from hundreds of different designs. Let us complete the installation for you.
2D Video Animation for 60 Seconds
Choose from hundreds of different designs. Let us complete the installation for you.

2D Video Animasyon Hizmeti

Video kullanımı son yıllarda bir patlama yaşayarak firmaların pazarlama stratejilerinde önemli bir yer almaya başladı. İnternet çağı, sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ve mobil cihazların artık hayatımızda büyük bir yer edinmesini de beraberinde getirdi. Artık eskiye nazaran tüketici bir içeriği uzun uzun okumaktansa içeriğin özetini okumayı, görselini incelemeyi, videosunu izlemeyi tercih eder hale geldi. Daha kısa sürelerde daha etkili içerikler ile ilgi çekmeye çalışmak için de pazarlama stratejileri bu yönde değişime uğramaya başladı. Günümüzde bir ürün hakkındaki videoların izlenme oranı, ürün içeriklerinin okunma oranından 4 kat daha fazla. Hatta bir ürün videosunun izlenmesinin ardından ürünün satışını gerçekleştirme oranı %64. Tüm bu istatistikleri de göz önünde bulundurursak video içeriklerin, iletişim ve pazarlama stratejilerinin ayrılmaz bir parçası olması gereklidir.

2D Animasyon, adından da anlaşılacağı gibi 2 boyutlu grafik ve metinler ile hikayenizi daha ilgi çekici bir şekilde anlatmanızı sağlayan bir video tarzıdır. Bu animasyon stilinde markanıza özgü görünüm ve his oluşturmak için ekibimiz firmanızla birlikte çalışır.

2D Animasyonun avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Dikkat Çeken İçerikler

İyi kurgulanmış videolar potansiyel müşterilerinizin sizi daha iyi anlamasını ve ilgi duymasını sağlar. Bu içerikler ile rakiplerinizden bir adım öne çıkarak kolaylıkla hedef kitlenizin dikkatini çekebilirsiniz.

Kolay İletişim

Bir bilginin canlandırılması, bu bilginin daha geniş bir izleyici kitlesine daha kolay iletilmesine olanak tanır. Bir örnek üzerinden anlatmaya çalışalım: Data güvenliği gibi gözle somut olarak görülmesi zor süreçleri illüstrasyonlar üzerinden kolaylıkla anlatabilirsiniz. Ya da vermek istediğiniz birçok istatistik varsa infografikler yardımı ile daha akılda kalıcı halde bilgi aktarımı yapabilirsiniz.

Sayfada Geçirilen Zaman

Eğer bir web siteniz varsa, sayfada geçirilen zamanın önemini biliyor olmalısınız. Video içerikler potansiyel müşterilerinizin sayfanızda geçirdiği zamanı ve ziyaretin satışa dönüşme yüzdesini artırır. Karşılama sayfalarına eklenen video içerikler bu anlamda oldukça etkilidir.

Proje Teslim Süreleri

Biliyoruz ki pazarlama takvimlerinde zamanlama en önemli etkenlerden biridir. Çoğu 2D animasyon videosunun, projenin karmaşıklığına ve istenen video uzunluğuna göre değişmekle birlikte, canlı çekim videolarından daha kısa bir prodüksiyon zaman çizelgesi vardır.

Uygun Fiyat

Video animasyon hizmetlerinde fiyatlandırmalar süre bazında hesaplanır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, canlı video çekimlerine kıyasla 2D animasyon videoların çoğu zaman daha kısa zaman çizelgesi gerektirmesinden ötürü, maliyeti çok daha düşüktür ve uygun bütçelerle yapılabilir.

Kolayca Düzenleme İmkanı

Tasarladığımız ve yayına aldığınız bir videoda, zaman içerisinde değişikliğe uğrayan içerikler kolaylıkla yeniden düzenlenebilir. İstediğiniz sahneler sonradan eklenip çıkarılabilir ve video tekrar kullanıma sunulabilir.

Frequently Asked Questions

2D Animasyon Nedir? faq-arrow
2D animasyon, 2 boyutlu grafik ve metinler ile hikayenizi daha ilgi çekici bir şekilde anlatmanızı sağlayan bir video tarzıdır.
2D Animasyon Nasıl Yapılır? faq-arrow
En basit haliyle 2D animasyon, bir storyboard (taslak) oluşturularak hikaye ve mesajın nasıl aktarılacağını planlayarak oluşturulmaya başlanır. Bu sürecin hemen sonrasında, son hallerine karar verilen tüm video elementleri tasarımcılar tarafından bir araya getirilir.
2D Animasyon Yaptırmanın Maliyeti Nedir? faq-arrow
2D Animasyonlar, video prodüksiyonlar ile karşılaştırıldığında çoğu zaman çok daha az kaynak kullanımı gerektirdiği için genellikle daha uygun maliyetlidir. Çoğu alanda olduğu gibi bu serviste de fiyatlandırmalar zaman/fiyat üzerinden hesaplanır. Bir 2D animasyonun maliyeti istediğiniz işin karmaşıklığına, istenilen ek özelliklere (seslendirme, çeviri gibi) videonun uzunluğuna göre değişiklik gösterebilir. PenDigital’in 2D animasyon fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için paketlerimizi inceleyebilirsiniz.
2D Animasyon İşletmeniz için Neden Önemlidir? faq-arrow
2D animasyon, hikayenizi en kolay şekilde anlatabilmeniz için size bir esneklik sağlar. Yazılı içeriklere göre daha dikkat çekici ve daha geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayan bir araç olarak da düşünebilirsiniz. Örneğin bir süreci anlatmak, soyut bir süreci ya da kavramı somut hale getirmek için kolaylıkla animasyon videoları kullanabilirsiniz.
2D Animasyon Türleri Nelerdir? faq-arrow
2D animasyon türlerini logo animasyonları, anlatım videoları (Bir süreci / hikayeyi / eğitim amaçlı bir konuyu içeren) , ürün / hizmet tanıtım videoları gibi başlıklar altında sıralayabiliriz.
behance hesabımızı inceleyin behance hesabımızı inceleyin