whatsapp
2D Video Animasyon Avantajları
touch-type-text-edit
Logo Animasyonlar
Logonuzun hikayesini özetleyen mini animasyonlar ile kitlenizin hafızasında kalıcı iz bırakın.
play-library-playlist-slider-2
Marka Tanıtım Videoları
Markanızı tanıtan açıklayıcı hikaye örgüleri ile kitlenizi bilgilendirin.
display-graduate-hat
Eğitici İçerik Videoları
Gerek şirket çalışanlarınızı, gerekse kitlenizi bilgilendirmek için hazırlanan eğitici videolar.
gift
Ürün / Hizmet Tanıtım Videoları
Markanıza ait ürünlerinizi 2D animasyonlarımız ile kitlenize tanıtın.
shapes-triangle-circle-sqaure
İnfografik Videolar
Kitlenizi organizasyonunuz veya bir konu hakkında bilgilendirirken analitik bilgiler kullanın.
magic-wand
Maskot Tasarımı ve Hareketlendirilmesi
Markanıza bir maskot tasarlayalım ve onu çeşitli hikayer ile canlandıralım.
Müşterilerimizin Değerli Yorumları
Logo Animasyon (Intro + Outro)
Mikro tanıtım sayfaları ile reklamlardan gelen dönüşümünüzü artırın.
15 Saniye 2D Animasyon
Yüzlerce farklı tasarımdan birini seçin. Kurulumunu sizin için tamamlayalım.
30 Saniye 2D Animasyon
Yüzlerce farklı tasarımdan birini seçin. Kurulumunu sizin için tamamlayalım.
45 Saniye 2D Animasyon
Yüzlerce farklı tasarımdan birini seçin. Kurulumunu sizin için tamamlayalım.
60 Saniye 2D Animasyon
Yüzlerce farklı tasarımdan birini seçin. Kurulumunu sizin için tamamlayalım.

2D Video Animasyon Hizmeti

Video kullanımı son yıllarda bir patlama yaşayarak firmaların pazarlama stratejilerinde önemli bir yer almaya başladı. İnternet çağı, sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ve mobil cihazların artık hayatımızda büyük bir yer edinmesini de beraberinde getirdi. Artık eskiye nazaran tüketici bir içeriği uzun uzun okumaktansa içeriğin özetini okumayı, görselini incelemeyi, videosunu izlemeyi tercih eder hale geldi. Daha kısa sürelerde daha etkili içerikler ile ilgi çekmeye çalışmak için de pazarlama stratejileri bu yönde değişime uğramaya başladı. Günümüzde bir ürün hakkındaki videoların izlenme oranı, ürün içeriklerinin okunma oranından 4 kat daha fazla. Hatta bir ürün videosunun izlenmesinin ardından ürünün satışını gerçekleştirme oranı %64. Tüm bu istatistikleri de göz önünde bulundurursak video içeriklerin, iletişim ve pazarlama stratejilerinin ayrılmaz bir parçası olması gereklidir.

2D Animasyon, adından da anlaşılacağı gibi 2 boyutlu grafik ve metinler ile hikayenizi daha ilgi çekici bir şekilde anlatmanızı sağlayan bir video tarzıdır. Bu animasyon stilinde markanıza özgü görünüm ve his oluşturmak için ekibimiz firmanızla birlikte çalışır.

2D Animasyonun avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Dikkat Çeken İçerikler

İyi kurgulanmış videolar potansiyel müşterilerinizin sizi daha iyi anlamasını ve ilgi duymasını sağlar. Bu içerikler ile rakiplerinizden bir adım öne çıkarak kolaylıkla hedef kitlenizin dikkatini çekebilirsiniz.

Kolay İletişim

Bir bilginin canlandırılması, bu bilginin daha geniş bir izleyici kitlesine daha kolay iletilmesine olanak tanır. Bir örnek üzerinden anlatmaya çalışalım: Data güvenliği gibi gözle somut olarak görülmesi zor süreçleri illüstrasyonlar üzerinden kolaylıkla anlatabilirsiniz. Ya da vermek istediğiniz birçok istatistik varsa infografikler yardımı ile daha akılda kalıcı halde bilgi aktarımı yapabilirsiniz.

Sayfada Geçirilen Zaman

Eğer bir web siteniz varsa, sayfada geçirilen zamanın önemini biliyor olmalısınız. Video içerikler potansiyel müşterilerinizin sayfanızda geçirdiği zamanı ve ziyaretin satışa dönüşme yüzdesini artırır. Karşılama sayfalarına eklenen video içerikler bu anlamda oldukça etkilidir.

Proje Teslim Süreleri

Biliyoruz ki pazarlama takvimlerinde zamanlama en önemli etkenlerden biridir. Çoğu 2D animasyon videosunun, projenin karmaşıklığına ve istenen video uzunluğuna göre değişmekle birlikte, canlı çekim videolarından daha kısa bir prodüksiyon zaman çizelgesi vardır.

Uygun Fiyat

Video animasyon hizmetlerinde fiyatlandırmalar süre bazında hesaplanır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, canlı video çekimlerine kıyasla 2D animasyon videoların çoğu zaman daha kısa zaman çizelgesi gerektirmesinden ötürü, maliyeti çok daha düşüktür ve uygun bütçelerle yapılabilir.

Kolayca Düzenleme İmkanı

Tasarladığımız ve yayına aldığınız bir videoda, zaman içerisinde değişikliğe uğrayan içerikler kolaylıkla yeniden düzenlenebilir. İstediğiniz sahneler sonradan eklenip çıkarılabilir ve video tekrar kullanıma sunulabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

2D Animasyon Nedir? faq-arrow
2D animasyon, 2 boyutlu grafik ve metinler ile hikayenizi daha ilgi çekici bir şekilde anlatmanızı sağlayan bir video tarzıdır.
2D Animasyon Nasıl Yapılır? faq-arrow
En basit haliyle 2D animasyon, bir storyboard (taslak) oluşturularak hikaye ve mesajın nasıl aktarılacağını planlayarak oluşturulmaya başlanır. Bu sürecin hemen sonrasında, son hallerine karar verilen tüm video elementleri tasarımcılar tarafından bir araya getirilir.
2D Animasyon Yaptırmanın Maliyeti Nedir? faq-arrow
2D Animasyonlar, video prodüksiyonlar ile karşılaştırıldığında çoğu zaman çok daha az kaynak kullanımı gerektirdiği için genellikle daha uygun maliyetlidir. Çoğu alanda olduğu gibi bu serviste de fiyatlandırmalar zaman/fiyat üzerinden hesaplanır. Bir 2D animasyonun maliyeti istediğiniz işin karmaşıklığına, istenilen ek özelliklere (seslendirme, çeviri gibi) videonun uzunluğuna göre değişiklik gösterebilir. PenDigital’in 2D animasyon fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için paketlerimizi inceleyebilirsiniz.
2D Animasyon İşletmeniz için Neden Önemlidir? faq-arrow
2D animasyon, hikayenizi en kolay şekilde anlatabilmeniz için size bir esneklik sağlar. Yazılı içeriklere göre daha dikkat çekici ve daha geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayan bir araç olarak da düşünebilirsiniz. Örneğin bir süreci anlatmak, soyut bir süreci ya da kavramı somut hale getirmek için kolaylıkla animasyon videoları kullanabilirsiniz.
2D Animasyon Türleri Nelerdir? faq-arrow
2D animasyon türlerini logo animasyonları, anlatım videoları (Bir süreci / hikayeyi / eğitim amaçlı bir konuyu içeren) , ürün / hizmet tanıtım videoları gibi başlıklar altında sıralayabiliriz.
behance hesabımızı inceleyin behance hesabımızı inceleyin